Sklep sportowy online • Cena: 1 000 000 zł
 • Przychody: 7 780 000 zł
 • Dochody: 418 000 zł
 • Rok założenia: 2005
 • Liczba pracowników: 6
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam sklep sportowy - tematyka rower i odzież rowerowa, a także odzież do biegania i inne sporty zimowe. Sklep jest sukcesywnie rozbudowywany, codziennie 3 osoby dodają kilkadziesiąt produktów.

Cena
Odstępne w wysokość ~ 1 mln netto.
Magazyn, bieżące płatności , linia obrotowa w banku w rachunku firmowym 300 tyś zł to wszystko przechodzi na nowego właściciela.

Obroty
wcześniejsze lata to obroty około 3 mln netto i rentowności 150-200 tyś brutto / rocznie
2019 -- 3 280 000 netto / zysk 70 000 brutto
2020 -- 6 380 000 netto / zysk 530 000 brutto
2021 -- 7 780000 netto / zysk 418 000 brutto ( tutaj uruchomiam 4 sklepy online CZ,SK,RO,HU)

Obecnie sprzedaż w PL to 30-40% całej sprzedaż. Reszta to zagranica

Kredyt obrotowy
300 tys złObsługa to obecnie 6 osób w tym 3 osoby od pakowania, magazynu i kolejne 3 osoby obsługa dostaw, faktur, zwrotów, obsługa klienta, wprowadzanie produktów. Do tego 3 osoby zdalnie dodają produkty do systemu sklepu.

Sklep został założony w 2005. Początkowo była to sprzedaż w Polsce sklep online + Allegro, od 2009 uruchomiona została sprzedaż do Niemiec. W 2021 czerwcu uruchomiona została sprzedaż do Czech a 3 miesiące później również do Węgier, Rumunii oraz Słowacji. W krajach CZ,SK,RO i HU jest duży potencjał, wystarczy przeznaczać miesięcznie odpowiednią kwotę w pozycjonowanie. Efekty na CZ już widać bo przebiły sprzedaż w PL. SK i HU rośnie z dużym potencjałem. RO - tutaj obecna sytuacja może powodować zawirowania ale widzę tam potencjał. DE - to największy rynek w Europie ale trzeba mieć bardzo duży kapitał ( którym nie dysponuje) aby rozwinąć tam sprzedaż) , według mnie lepiej zainwestować w rynku CZ,SK,HU i ewentualnie RO. Można rozważyć też rynek UK

Oprócz sklepu online sprzedaż prowadzona jest także na EBAY.DE, AMAZON.DE ( możliwość sprzedaży na pozostałych Amazonach), ALLEGRO.PL (dwa konta)


Sklep posiada również wersję ENG, którą można uruchomić np w UK. Oparty jest na oprogramowaniu ATOMSTORE ,w szybki sposób można stworzyć ( w 2 minuty ) kolejny sklep i wprowadzić dowolny asortyment.

Stworzone zostały też 2 dodatkowe sklepy, do obsługi hurtowej. Panel b2b w języku PL i ENG.

Całość obsługiwana jest w 1 panelu. ( klient widzi rożne sklepy, my zarządzamy wszystkim w jednym panelu)

Sklep jest
- pozycjonowany wersja PL , CZ
- reklamy Adwords , PL,DE,CZ,SK,HU,RO
- FB ADS - PL,CZ,HU,RO,SK,DE + osobne profile na każdy sklep
- INSTAGRAM - wersja ENG
- pełna autorska integracja z Baselinker działające w dwie strony. Dzięki temu możemy obsługiwać sprzedaż na wielu platformach, pełną automatyzacją pakowania.
- pełna integracja z programem ERP ENOVA
- pod sklep można podpinać zewnętrzne pliki ze stanami magazynowymi dostawców, także bez potrzeby budowania magazynu można wprowadzać nowy asortyment i ten który zaczyna rotować dopiero wprowadzić na stan magazynowy.Nieruchomości i urządzenia

Obecna wartość magazynu wynosi 1,6 mln netto i zapewne wzrośnie. Są to produkty z ostatnich dostaw. Głównie odzież rowerowa i akcesoria rowerowe. Produktów zalegających, starszych niż 1,5 roku , jest około 50 tyś netto. Złożone są również pre-ordery na nadchodzącą zimę 2022-2023 ( kaski narciarskie, rękawice, bielizna, gogle itd )

Przekazanie znaku towarowego - nazwa firmy + domeny europejskie.

Możliwość przekazania znaku towarowego odzież rowerowej . Produkty mojej marki są rozpoznawalne, sprzedawane w tysiącach sztuk rocznie w 99% w detalu - kwestia ustalenia.


Wsparcie posprzedażowe

Oferuję pełne wsparcie po przejęciu firmy. Jak ustalimy odpowiednie wynagrodzenie i zakres obowiązków mogę zostać przez kilka miesięcy i pomóc we wszystkim. Wszystko do ustalenia.


Powód sprzedaży

Po 17 latach doszedłem do ściany i na kolejne moje pomysły brakuje kapitału. Wejście na kolejne rynki wymaga sporej inwestycji w reklamy oraz budowania zaplecz pod SEO. Mam już pomysł na siebie i chciałbym zająć się wdrożeniami sklepów internetowych, czyli wszystkim tym co robiłem również do tej pory u siebie prowadząc firmę.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków