Restauracja w centrum handlowym • Cena: 50 000 zł
 • Przychody: 1 000 000 zł
 • Dochody: 60 000 zł
 • Rok założenia: 2017
 • Liczba pracowników:
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam majątek restauracji, w tym wyspę i znajdujące się w niej maszyny/ środki trwałe. Restauracja znajduje się na drugim piętrze, wielka kuchnia (food court) w centrum handlowym Wroclavia.

Wyspa ma dobry potencjał do rozwoju, biorąc pod uwagę, że po pandemii 2020 roku pracownicy licznych sąsiadujących biur powrócili do pracy stacjonarnej.

Dobra sprzedaż jest gwarantowana, ponieważ są wysokie footfalls dla kinomanów i podróżnych weekendowych, również w niedzielę, biorąc pod uwagę kino/ dworzec autobusowy/ dworzec PKP, które są w pełni otwarte, jak również nowy obszar arcade video-gry (dla rodzin, nastolatków i dzieci).

Cena za lokal wynosi około 45-50 tys. zł. Ewentualne rabaty są zarezerwowane w przypadku jednorazowej zapłaty.

Potencjalny nabywca wpłaciłby kaucję, po negocjacjach z CH Wroclavia będzie musiał zapłacić również kwotę około 30.000 - 35.000 zł (2 czynsze plus VAT, w tym 2 niewielkie czynsze za kaucję na -2 piętrze), która zostanie oddana od wynajmującego na koniec okresu najmu. Ta kwota nie jest oczywiście przeznaczona dla sprzedającego.

Dobrze jest mieć 10 000 zł początkowej gotówki na ubezpieczenie, 2 pierwsze faktury od dostawców żywności (które muszą być zapłacone gotówką), akt notarialny i urządzenie fiskalne.

Okres najmu to zazwyczaj 3 lata z centrum handlowym Wroclavia, a czynsz został już dla Ciebie wynegocjowany na kwotę 2.300 - 2.500 EUR miesięcznie netto (czynsz płacony jest w Euro, wydatki i kaucja w PLN). Kaucja na piętrze -2 kosztuje około 950-970 netto miesięcznie plus jakieś dodatkowe wydatki na marketing, wodę, prąd w wysokości około 2.500 netto miesięcznie.

W wyspie nie używa się gazu, nie ma toalet ani stolików, co drastycznie zmniejsza inne koszty dla potencjalnego nabywcy.

Przy dobrze rozwiniętym marketingu, potencjalny obrót po 6 miesiącach może wynieść ok. 80 000 - 85 000 zł miesięcznie lub więcej, w tym 5 dostaw (Wolt, Bolt, Uber Eats, Glovo i Pyszne).


Nieruchomości i urządzenia

W restauracji znajduje się w pełni wyposażona wyspa, gotowa do wykorzystania przy obecnej franczyzie (5 lat doświadczenia, od otwarcia galerii w październiku 2017) lub do zmiany w zupełnie nowym biznesie.


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Właściciel wraca do Włoch w 2023 roku z powodów rodzinnych.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków