Pensjonat z domem jednorodzinnym na sprzedaż • Cena: 2 750 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1989
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Przytulny, działający pensjonat wraz z piętrowym domem jednorodzinnym położony na pięknej zalesionej starodrzewem działce o powierzchni 3300 m2, usytuowanej w centralnej części jedynego na Mazowszu uzdrowiska Konstancin Jeziorna przy ulicy Słomczyńskiej 23.
Kameralna atmosfera a zarazem bliskość środków komunikacji i obiektów użyteczności publicznej (przedszkola, szkoła, sklepy, sanatoria, zakłady rehabilitacyjne itd.) to niewątpliwe atuty tej oferty.
Konstancin-Jeziorna leży w powiecie piaseczyńskim i jest jedynym uzdrowiskiem w województwie mazowieckim. Położony niespełna kilkanaście kilometrów od centrum Warszawy oraz Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina, z dostępnymi środkami komunikacji miejskiej, czyni z Konstancina bardzo atrakcyjne miejsce.
Mimo bliskości stolicy, Konstancin Jeziorna zachował swój naturalny, uzdrowiskowy charakter. Dostępne dla wszystkich tężnie solankowe, dynamicznie rozwijająca się infrastruktura parku uzdrowiskowego oraz charakterystyczny mikroklimat związany z otaczającymi go lasami chojnowskiego parku narodowego wraz z kilkoma rezerwatami przyrody stwarzają unikalne warunki do mieszkania, wypoczynku oraz pracy.
Klimat Konstancina-Jeziorny sprzyja profilaktyce wielu schorzeń m.in. kardiologicznych i laryngologicznych. To tutaj swoje siedziby mają słynne w całej Polsce wysoko wyspecjalizowane zakłady rehabilitacyjne.
Działka.
Piękna, zalesiona starodrzewem działka o powierzchni 3300 m2 położona w sercu Konstancina, na granicy strefy A i B, zaledwie kilka minut od tężni i parku uzdrowiskowego, w pełni uzbrojona w media.
Zadbany ogród z altanami ogrodowymi jest utrzymany w naturalnym stylu z roślinnością charakterystyczną dla tego Klimatu. Na terenie działki znajdują się 3 zamknięte garaże. Niepowtarzalna architektura sąsiadujących nieruchomości oraz miłe sąsiedztwo to kolejne zalety przedstawianej nieruchomości.
Opis Budynku część Pensjonatowa i część mieszkalna.
Proponujemy Państwu wyjątkową nieruchomość składającą się z domu jednorodzinnego oraz działającego pensjonatu. Całość powierzchni to ok 500 m2. Idealnie rozplanowany układ pomieszczeń w funkcjonalnym i ciekawym architektonicznie domu wraz z kompletną instalacją CO z piecem dwufunkcyjnym oraz kominkiem to kolejne zalety nieruchomości.

W czasie eksploatacji obiektu w ostatnich latach został przeprowadzony remont zarówno instalacji hydraulicznej, kanalizacyjnej, elektrycznej jak również zainstalowano nowy piec gazowy, który pomimo upływu lat z racji znakomitej konstrukcji i znanej marki Stiebel Eltron z powodzeniem obsługuje całość obiektu. W części pensjonatowej wyremontowano wszystkie pokoje gościnne wraz z łazienkami, w części mieszkalnej zostały wyremontowane podłogi. W całej nieruchomości zostały wymienione wszystkie okna.
Wejście do części domowej prowadzi przez dwa przedsionki. Na parterze znajduje się przestronny dwudziestometrowy salon, biblioteka, korytarz i toaleta. Na piętrze znajdują się 3 przestronne pokoje, każdy z balkonem wychodzącym na południową i zachodnią stronę ogrodu oraz duża, w pełni funkcjonalna łazienka z oknem.
W części podziemnej zarówno pod domem mieszkalnym jak i pensjonatem znajduje się duża kuchnia obsługująca zarówno dom i pensjonat. Dodatkowo mamy dwa pomieszczenia z osobnym wejściem (kotłownia i spiżarnia) , oraz dwa małe pomieszczenia gospodarcze obok kuchni.
Przejście do części pensjonatowej prowadzi przez klimatyczny barek dla gości. Jadalnia pensjonatowa z wyjściem na taras z widokiem na piękny ogród.
Do pensjonatu prowadzi osobne wejście od strony wschodniej. Na parterze znajduje się recepcja ,4 pokoje gościnne (dwa dwuosobowe i dwa jednoosobowe).Na piętrze znajduje się salonik dla gości z wyjściem na taras, oraz 4 przestronne pokoje z balkonami, dwa wychodzące na ogród od strony wschodniej i dwa od strony zachodniej. Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę i są komfortowo wyposażone.

Dane techniczne przedstawianej nieruchomości:
Rodzaj powierzchni Dom mieszkalny Pensjonat
Powierzchnia zabudowy 110,00 m2 112,00 m2
Powierzchnia całkowita 210,00 m2 350,00 m2
Powierzchnia użytkowa 140,00 m2 260,00 m2


Możliwości rozwoju:
Możliwości inwestycyjne prezentowanej nieruchomości.
Jeśli szukasz miejsca pod inwestycje, dużej działki, domu mieszkalnego i domu pod wynajem z możliwością zaaranżowania w nim prestiżowego SPA, Pensjonatu, Hotelu lub domu Seniora to ta oferta jest dedykowana dla Ciebie.
Prezentowana nieruchomość to doskonała oferta inwestycyjna. To Wyjątkowo urokliwe, spokojne i ciche miejsce jest idealne do prowadzenia działalności gospodarczej.
Z racji lokalizacji w strefie Uzdrowiskowej, nieruchomość doskonale sprawdzi się w charakterze zarówno domu mieszkalnego jak też inwestycji związanej z prowadzeniem różnego rodzaju szeroko rozumianej działalności leczniczej, rehabilitacyjnej czy hotelowej a co najważniejsze bez większej ingerencji w stan obecny nieruchomości. ( prywatna klinika, dom spokojnej starości, wyspecjalizowana przychodnia, pensjonat, oddzielne mieszkania na wynajem itp.).
Z uwagi na obowiązujący plan miejscowy dla tego terenu dopuszczone profile działalności są niemal nieograniczone co czyni z tej oferty bardzo atrakcyjną lokatę kapitału. Przedstawiana nieruchomość jest idealną ofertą dla rodziny i inwestorów z wizją stworzenia miejsca łączącego w sobie możliwość mieszkania i jednoczesnego prowadzenia działalności w sprzyjającej atmosferze Uzdrowiska Konstancin Jeziorna.
Przedstawiana nieruchomość zgodnie z obowiązującym planem miejscowym może zostać rozbudowana. Istniejący budynek może zostać powiększony o dodatkowe kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Istnieje również możliwość dobudowania pełnej kondygnacji.
Warto podkreślić fakt, iż według ostatnich badań rynkowych (2015r.), rynek usług „bed and breakfest” , na terenie Europy, zanotował prawie 40% wzrost rezerwacji w stosunku do 2014 roku. Zaobserwowano bardzo wyraźną tendencję wzrostową wyboru tego typu zakwaterowania, która odnosi duże sukcesy w tej branży. Ponad 40 % aktualnej działalności „bed and breakfest” powstało po 2011 roku. Klienci „bed and breakfest” to w większości pary bez dzieci, szukające spokoju, intymności i domowej atmosfery. Bardzo często ciekawe położenie , poza miastem , daleko od miejskiego zgiełku są dużymi atutami dla gości .
W tym kontekście , prezentowana inwestycja w Konstancinie Jeziorna jest zgodna z tendencjami zaobserwowanymi na europejskim rynku.


Nieruchomości i urządzenia

Działający w pełni wyposażony Pensjonat.


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków