Firma sezonowa - wynajem namiotów • Cena: 62 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody: 35 000 zł
 • Rok założenia: 2017
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Świadczę usługi wynajmu namiotów, a nawet już nie namiotów tylko całych zestawów imprezowych (można więcej zarobić a i chyba status materialny klientów się zmienia bo mieliśmy full zamówień i jeszcze przebieraliśmy). Długość trwania sezonu zależy od właściciela, może to być kwiecień - październik (u mnie w tym roku było maj - sierpień - zarobiliśmy dużo a jeszcze chwila i męża bym bez reszty zajechała...:)). Naszymi klientami są przede wszystkim osoby prywatne, które zamawiają zestawy na komunie, poprawiny, wesela, czy jakieś inne okoliczności (rocznice itd.). Mamy klientów stałych, którzy towarzyszą nam od początku powstania firmy a i takich, którzy raz skorzystali z naszych usług i polecają nas wśród znajomych, promują nas. Jeszcze nam się nie zdarzyło, żebyśmy mieli klientów niezadowolonych z naszych usług i w sumie przykładamy do tego od początku dużą wagę (żeby się podobało). Świadczą o tym chociażby opinie jakie uzyskujemy we wpisach na naszej stronie. Piszę naszej, bo ja jestem właścicielem firmy ale tyra mąż.

Zamówienia w większej mierze dotyczą weekendów, tak więc montaż odbywa się w piątki lub soboty a demontaż w niedzielę lub poniedziałek. W okresie komunijnym mąż nie wyrabia się z zamówieniami na trzy zestawy więc bywa, że demontaże robimy nawet we wtorki i środy (po pracy). Wiadomo, że przyjmuje się najatrakcyjniejsze zamówienia ale często wiąże się to z tym że np. za 3,5 tys. trzeba jechać na trzy dni do Krynicy górskiej, no a co za tym idzie, nie opłaca się wracać i nikt nie miałby na to siły, więc trzeba tam spać i cały dzień czekać. Na tygodniu (między zamówieniami) czasami trzeba umyć namioty (jeśli bardzo się ubrudzą), trzeba przeprać obrusy i dekoracje (jedyne zadania dla kobiet...:-)).

Jeśli chodzi o moje odczucia dotyczące rynku i kwestii niszowej to powiem tak: jest kilka profesjonalnych firm i drogich, które działają na terenie całej Polski i obsługują mającą bardzo dużo pieniędzy elitę i jest też bardzo dużo tzw. firemek, które nie do końca dopasowały swój asortyment do wymagań klientów. W moim odczuciu nasza firma bije łeb na szyję te małe firmy, bo:
1. żeby mieć podłogę trzeba mieć busa a nawet czasami prawo jazdy na busa z dużą przyczepą, żeby nie jeździć w kółko, tak więc my mamy 170 m2 podłogi, która jest solidna, najbardziej chodliwa (w tym sezonie było dużo zamówień podłogi) i w tym roku nie było chyba zamówienia bez podłogi. U nas jest to już obligatoryjne, nie przyjmuję innych zamówień bo nam się nie chce jechać z pierdołami,
2. mamy dekorację, czyli galę sufitową, którą się podwiesza w namiocie do sufitu i dzięki temu w namiocie jest bardzo elegancko. Gala ma ogromne wzięcie, a komunie i wesela, poprawiny to jest haczyk który przyciąga każdego,
3. mamy pewną renomę, dobre opinie, bardzo się staramy, wszystko jest wypracowane. Jak umawiam męża na montaż na 16 to o 16 bus wjeżdża do klienta, montaż trwa szybko sprawnie, żadnego syfu nie zostawiamy. Z opinii widzę, że bardzo klienci sobie to cenią.


Nieruchomości i urządzenia

Proszę o wybaczenie za nieuszeregowanie od najistotniejszych do pierdułek:
- namioty w najpotrzebniejszych rozmiarach: 5x6 (dla ok. 30 osób), 5x8 (dla ok. 40 osób), oraz 8x12 (w największej wersji od 100 - 130 osób) (4 w 1, czyli można go rozłożyć w postaci 8x6 (50 osób), 8x8 (60-70 osób), 8x10 (80 -90 osób) lub 8x12) wszystkie namioty są białe, mają stalowe ocynkowane rury. Istnieje możliwość dokupienia sekcji tak żeby powstał namiot 8x16. (opcja jeśli są ręce do pracy/pomocy). Posiadamy także rękaw do łączenia dwóch namiotów dł 8m, np. łączyliśmy kilka razy namioty 5x6 i 5x8 na komunie dla 70 osób.
- podłoga - robiona ze sklejki liściastej pokrytej czarnym wodoodpornym laminatem, antypoślizgowym, składa się z segmentów 0,63m x 2,5m (szt. 103), wielkością dopasowana pod nasze namioty, posiadamy do tego drewniane listwy wykończeniowe, z których robimy opaskę okalającą podłogę, kliny, wyrównujemy tak do 10 cm nierówności.
- stoły kateringowe składane (wygodniejsze ale też mniej stabilne) 11 szt oraz nieskładane (porządne i stabilne) szt. 7
- krzesło składane czarne (biurowe), szt. 108,
- zestawy biesiadne drewniane, stół wym. 3m x 90cm, przy jednym stole 10 osób, 4 takie zestawy, kolor orzech , (w tym roku zrezygnowaliśmy z tego bo na podłodze nie rozkładamy żeby się nie zepsuła, no i takie bardziej eleganckie imprezy obsługujemy, w pierwszym roku wynajmowaliśmy.
- przedłużacze 5m szt. 3,
- wentylator ravanson wt-7046 szt. 2
- nagrzewnica olejowa master B 65 Cel szt. 1,
- oświetlenie do każdego namiotu 5x6 - 2 abażury, 5x8 - 3 abażury, 8x12 - 4 abażury,
- gala sufitowa segmentowa, czyli materiał podwieszany u sufitu namiotu, dopasowane na każdy namiot + kokardy w trzech kolorach (bardzo pożądana przez klientów kwestia i trudna do zrobienia a na zamówienie jest droga)
- drabina składana do podwieszania gali 4 szczeble,
- oświetlenie dekoracyjne cotton balls 4 zestawy po 35 z kablem i 2 zestawy po 20 kul na baterie,
- wyciągi stalowe z profili do namiotów w ilości 7 szt. (daje możliwość podnoszenia np dużego namiotu 8x12 w jedną osobę),
- plandeki ochronne 10x15m i 5x8m do podłożenia pod plandeki podczas rozkładania (jeśli się przypilnuje, żeby nie kłaść plandeki z namiotu na podłoże, to później nie trezba myć namiotu!),
- namiot ekspresowy 2x3 w kolorze ecru bez oświetlenia,
- girlanda świetlna zewnętrzna z własnym stelażem, dł 10 m, szt. 2 + przedłużacze 2m i 8m,
- podtrzymywacz napięcia (UPS),
- obrusy w kolorze ecru na 100 os, różnej długości, (my dajemy zawsze w gratisie bo są niewyprasowane, a poza tym każdy lubi dostać coś w gratisie:-) to taki chwyt..:-)...
- dodatkowe kotwy, zestaw naprawczy,
- urządzenia niezbędne podczas montażu: młotek, wkrętarka,
- strona internetowa firmy, min. z regulaminem firmy, mnóstwo zdjęć z dotychczasowych realizacji, łatwa w prowadzeniu, opłacona na rok (bodajże do końca maja),
- profil w oferteo (miejsce gdzie przegląda się oferty jeśli jest coś ciekawego to wykupuje się kontakt za 0,4 pkt, do dyspozycji 18 pkt), status profesjonalny sprzedawca,
- program partnerski z portalem weselezklasą,
- zestaw do mycia: szczotka, wąż, środki czystości itp...,
- dodatkowe dwie lampy do busa na magnez (montaż sprzętu nocą),
- całkowite wsparcie na początku funkcjonowania firmy:-). Pewnie będzie potrzebna pomoc....


Wsparcie posprzedażowe

Oferujemy takowe!!:-). Ja sobie nie wyobrażam gdyby mi przyszło samej rozłożyć namiot lub podłogę (a jestem właścicielem firmy) a co dopiero komuś kto widzi coś pierwszy raz... Poza tym chciałabym tu dodać, że nie sprzedajemy firmy bo się nie opłaca!! Tak naprawdę to śą nasze trzy lata tyranki, dużo maż wypracował sam i tak osiągnęliśmy pewnego rodzaju malutki sukcesik... Moim zdaniem firma ma naprawdę duży potencjał i gdyby nie to że już ledwie żyjemy to nie chciałabym jej sprzedawać. Jest to nasza tzw. druga pensja, dzięki temu mogę siedzieć w domu z moimi małymi pociechami.


Powód sprzedaży

A powód sprzedaży jest taki, jak już można było pewnie wysnuć z treści powyższych, mianowicie, nie mamy w śród najbliższych nikogo do pomocy, dosłownie nikogo. Mąż sam podnosi namiot 8x12, jest to niewyobrażalne ale tak jest! Nawet zaopatrzył się w takie podnośniki, żeby sobie dać radę. Pieniądze są ważne ale jednak nie za cenę zdrowia...
Nie opłaca się zatrudniać pracownika, bo gdyby teraz np. przyszło opłacić jego trzydniowy pobyt w krynicy górskiej to proszę sobie wyobrazić co nam zostanie w kieszeni... A poza tym co miałby niby robić na tygodniu?
Jeśli chodzi o panów chętnych do pracy dorywczej to się dawno skończyli!!! Nie ma nikogo, oferuję czasami nawet 25 zł/h i gość potrafi nie przyjść i nawet nie da znać że mu się jednak nie chce jechać! Jest to niewyobrażalne ale w ciągu sezonu, co roku mamy ten sam problem, bardzo poważny, na początku sezonu umieszczam ogłoszenie, że poszukujemy pomocy dorywczej, przeszkalamy około sześciu chłopaków, pojadą ze dwa trzy razy i ostatecznie każdy rezygnuje, bo np. woli dorobić na etacie przez wakacje przy składaniu mebli. No i zarobi na pewno więcej.. Nie żeby było nie miło czy coś, praca dla 2 osób nie jest ciężka, a nawet jest naprawdę wesoło i miło.
Także reasumując, moja oferta skierowana jest do kogoś kto ma w swoim bliskim otoczeniu kumpli gotowych na wparcie i pomoc. Razem można zarobić dużo, a samemu tak jak my można się wykończyć...:-). Jeśli jesteś sam i myślisz, że znajdziesz pracownika dorywczego to całkowicie odradzam!

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków