Dwa prosperujące hostele w samym centrum Łodzi • Cena: 99 000 zł
 • Przychody: 450 000 zł
 • Dochody: 100 000 zł
 • Rok założenia: 2010
 • Liczba pracowników: 4
 • Adres internetowy: Ukryty
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam dwa prosperujące hostele w samym centrum Łodzi ze średnią ocen 8.1 na Booking.com, które mogą łącznie pomieścić około 60 osób. Hostele działają od prawie dziesięciu lat, są regularnie odświeżane i przynoszą nieprzerwanie dochody. NIE SPRZEDAJĘ W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ!. Biznes przeszedł "suchą stopą" przez kryzys związany z epidemią koronawirusa. Podczas gdy inne obiekty zamykały się na stałe lub na czas epidemii, do moich obiektów nadal zgłaszali się pracownicy w delegacjach. Przez ostatnie dwa lata przed pandemią dochody były rekordowe w ciągu całej działalności hosteli, m.in. dzięki wielu inwestycjom na terenie miasta i związanym z nimi zapotrzebowaniu na pracowników. Prężnie działające uczelnie wyższe i położenie hosteli w ich pobliżu zapewniają stały napływ studentów zarówno z kraju jak i zza granicy. Festiwale oraz duże wydarzenia na Atlas Arenie zapełniają hostele z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Hostele, dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu, są niemal całkowicie zautomatyzowane w kwestii przyjmowania rezerwacji internetowych i aktualizacji dostępności. Istnieje możliwość ustawiania dynamicznych cen, dzięki którym można zmaksymalizować zyski. Hostele wyposażone w monitoring z możliwością zdalnego podglądu. Bardzo korzystne umowy najmu lokali minimalizują koszty działalności.
Wyposażenie hosteli: kilkadziesiąt zadbanych łóżek, głównie piętrowych z wyższej półki cenowej (nie ikea itp.); meble w postaci biurek, krzeseł, stolików, szafek zamykanych na klucz lub kłódkę; w pełni wyposażone kuchnie z kuchenkami indukcyjnymi, meblami, lodówkami, mikorfalówkami itd.; wi-fi; monitoring ze zdalnym dostępem (możliwość podglądu z aplikacji w telefonie); w jednym z hosteli system kontroli dostępu firmy Roger z programem (pełne wsparcie w obsłudze); komputery dla recepcji z oprogramowaniem rezerwacyjnym (KW Hotel, channelmanager Yieldplanet); konta na portalach rezerwacyjnych zsynchronizowane z Yieldplanet i KWHotel ( booking.com, hostelworld, airbnb, expedia itd.)
Lokalizacja hosteli: 1. Ulica Piotrkowska - deptak, czyli centrum wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych miasta. Tętniące życiem restauracje, kluby i kawiarnie. Hostel jest położony w jednym podwórek przy popularnej pietrynie, co z jednej strony zapewnia bliskość najsłynniejszej ulicy miasta i jej wizytówki, a z drugiej pewną odległość od zgiełku. Okna wychodzą na zacisze podwórka, w którym jednak znajduje się tylko jedna oficyna więc nie ma efektu studni, a pokoje są wystarczająco doświetlone. 10 minut pieszo od dworca Łódź Fabryczna, 3 minuty pieszo od węzła komunikacyjnego przy zbiegu ulic Kościuszki/Zielona gdzie za kilka lat ma powstać podziemny przystanek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Łódź-Śródmieście(Centrum).
2. Zbieg ulic Rewolucji 1905 roku oraz Polskiej Organizacji Wojskowej(P.O.W.), również w podwórku. Na przeciwko znajduje się największy wydział Uniwersytetu Łódzkiego - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny(Ek-soc), nowoczesny akademik Base Camp, a dwa budynki dalej jest jeszcze największa prywatna uczelnia wyższa w Łodzi czyli Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna(AHE). Ponadto również 10 minut pieszo dzieli nas od dworca Łódź Fabryczna oraz Nowego Centrum Łodzi, a 5-minutowy spacer zabierze nas na plac Dąbrowskiego gdzie znajduję się największy łódzki teatr - Teatr Wielki w Łodzi. 5 minut w drugą stronę i znajdziemy się w Teatrze Jaracza, natomiast idąc na północ - Teatr Muzyczny.


Nieruchomości i urządzenia

Wyposażenie hosteli: kilkadziesiąt zadbanych łóżek, głównie piętrowych z wyższej półki cenowej (nie ikea itp.); meble w postaci biurek, krzeseł, stolików, szafek zamykanych na klucz lub kłódkę; w pełni wyposażone kuchnie z kuchenkami indukcyjnymi, meblami, lodówkami, mikorfalówkami itd.; wi-fi; monitoring ze zdalnym dostępem (możliwość podglądu z aplikacji w telefonie); w jednym z hosteli system kontroli dostępu firmy Roger z programem (pełne wsparcie w obsłudze); komputery dla recepcji z oprogramowaniem rezerwacyjnym (KW Hotel, channelmanager Yieldplanet); konta na portalach rezerwacyjnych zsynchronizowane z Yieldplanet i KWHotel ( booking.com, hostelworld, airbnb, expedia itd.); strona internetowa z podpiętym kalendarzem Booking z możliwością dokonywania bezprowizyjnych rezerwacji.


Wsparcie posprzedażowe

Zapewniam pełne wsparcie posprzedażowe przez co najmniej dwa miesiące po sprzedaży. Know-how (przede wszystkim zautomatyzowane systemy rezerwacyjne) oraz niuanse przekażę bezpośrednio sam bądź razem z wysoko wykwalifikowaną menedżerką hosteli. Przeszedłem całą drogę z tym biznesem od sprzątania przez recepcję do zarządzania. Gwarantuję uczciwą i rzetelną pomoc, zostawiłem kawał życia w tych hostelach.


Powód sprzedaży

Przeprowadzka

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków