Dochodowy portal kursów Online - stabilna inwestycja w czasie pandemii i kryzysu • Cena: 2 480 000 zł
 • Przychody: 620 000 zł
 • Dochody: 540 000 zł
 • Rok założenia: 2015
 • Liczba pracowników: 1
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam bardzo dobrze prosperujący portal kursów Online. Gotowy do zarabiania z dnia na dzień. Sprzedaję realnie zarabiający biznes! Stabilny w czasie pandemii

Portal istnieje od końca 2015 r. i jak dotychczas obsłużył ponad 32 000 klientów. Działalność zwolniona z VAT przedmiotowo! W ofercie portalu znajdują się obecnie 53 kursy własne, do których prawa autorskie zostaną przekazane w momencie sprzedaży. Portal przygotowany jest także do sprzedaży kursów przez inne firmy, podmioty i osoby fizyczne, które mogą zamieszczać i sprzedawać kursy za jego pośrednictwem za ustaloną prowizję od sprzedaży.

Orientacyjne przychody za lata ubiegłe (brutto):

2016 r. - 450 000 zł
2017 r. - 530 000 zł
2018 r. - 540 000 zł
2019 r. - 620 000 zł
2020 r. do 30.06.2020 - 385 000 zł

Wysoka marża!

W lipcu 2019 r. portal przeszedł rebranding: zmiana domeny, logo, nazwy, wdrożenie najnowocześniejszej platformy LMS.

Branża e-learningowa wciąż się rozwija i jak widać po przychodach, tendencja jest wzrostowa. Biznes nie wymaga praktycznie żadnych stałych nakładów finansowych, a marża jest bardzo wysoka. Koszt sprzedaży jednego kursu jest niepoliczalny, ponieważ wymaga to jedynie utrzymania serwera i domeny. Nie wymaga także nakładów marketingowych, całość przychodów pochodzi od klientów, którzy sami trafili na portal dzięki wysokiej pozycji w Google i prestiżowi portalu. Prócz sporadycznych prób reklamy w Google AdWords nie podejmowałem żadnych innych prób i form reklamy, portal nie ma kont na portalach społecznościowych i nigdzie się nie reklamuje. Dodatkowo przychody notowane są także ze sprzedaży ozdobnej dokumentacji pokursowej.

W skład transakcji wchodzi:

1. Platforma e-learningowa - gotowa do zarabiania, z całą infrastrukturą: layout, materiały szkoleniowe, zdjęcia stockowe, quizy, certyfikaty, niezbędne wtyczki itd.
2. Domena - "domena-matka", z której przekierowany jest ruch na obecną domenę, na której znajduje się portal. Domena ma silną pozycję w Google, jest dobrze wypozycjonowana - można zrobić przekierowanie na dowolną inną domenę z zachowaniem ruchu na stronie i pozycji w wyszukiwarce.
3. Cesje umów z partnerem biznesowym, który gwarantuje stały, miesięczny dochód (nie przychód) w granicach 6-8 tys. zł
4. Cesja placówki kształcenia ustawicznego, dzięki czemu działalność jest zwolniona z VAT z art. 43 ust. 1 pkt. 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
5. Cesje umów o współpracy i umów licencyjnych z autorami kursów, którzy indywidualnie sprzedają swoje kursy za pośrednictwem portalu.
6. Know-how i 3-miesięczny support.

Dla naprawdę zainteresowanych wgląd do dokumentacji finansowej firmy na spotkaniu "na żywo".

Warunki sprzedaży:

Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Kupujący płaci jedynie 1% PCC ze względu na brak nieruchomości w umowie sprzedaży.

Cena sprzedaży jest zgodna z wyceną firmy portalu SprzedamBiznes.pl - 2 980 000 zł


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

3-miesięczny support


Powód sprzedaży

Wypalenie zawodowe i zmiana planów życiowych

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków