Możliwości pozyskania kredytu dla istniejących już firm

Zarówno firmy działające na rynku od dłuższego czasu, jak i całkiem nowe zaczynające dopiero działalność w naszym kraju, mogą korzystać z różnego typu produktów bankowych. Jak wiadomo każda nowa firma zobowiązana jest założyć rachunek w banku czyli konto firmowe. Oprócz tego popularny jest także leasing oraz różnego rodzaju kredyty.

Jeśli mamy zamiar założyć nową firmę, wówczas bank zaproponować nam może kredyt na start. Ale uwaga, jeśli nasza nowo powstała działalność gospodarcza nie ma żadnego stażu, wtedy bank zażąda przedstawienia biznesplanu i szacunkowych dochodów. Ciekawą ofertę tego rodzaju poży-czek ma od dawna Idea Bank oraz Tax Care. Godne uwagi są też popularne od niedawna bezzwrot-ne pożyczki. Aktualne propozycje dla firm rozpoczynających działalność oraz tych istniejących już od pewnego czasu można znaleźć http://www.kredyt-portal.pl/kredyty-dla-firm.html

O wiele większy wachlarz produktów skierowany jest do średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. Tutaj banki proponują kredyt inwestycyjny (na rozwój działalności) oraz kredyt obrotowy. Kwoty jakie można w ten sposób pozyskać sięgają nawet kilku milionów złotych.

Od czasu gdy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej dużą popularność zyskały pożyczki ze wsparciem unijnym, a także rządowym. Tego typu zobowiązania dotyczą głównie firm, które bardzo dobrze dają sobie radę, jednak pragną powiększyć działalność o inne rynki tworząc tym samym nowe miejsca pracy.

Warto wyróżnić jeszcze jeden rodzaj pożyczki bankowej przeznaczonej dla firm działających już od co najmniej kilku lat na rynku. Jest to kredyt na działalność bieżącą, a więc na sfinansowanie bieżących kosztów, po to by przedsiębiorstwo mogło nadal funkcjonować. Taki kredyt jest jednak niezwykle trudno pozyskać gdyż bank musi mieć pokrycie oraz pewność zwrotu pożyczonych środków wraz z należnymi odsetkami.

Niestety o wiele trudniej o kredyt jest osobom, które mają zamiar kupić istniejącą już firmę lub nieruchomość w postaci hotelu czy pensjonatu nie będąc zarejestrowanym przedsiębiorcą. W tym wypadku również niezbędny będzie biznesplan wraz z przedstawieniem szacunkowych zysków w najbliższych latach działalności.